Przewóz zwłok z Austrii

Telefon +48509332858

Co warto wiedzieć o sprowadzeniu zwłok z Austrii?

Aby sprowadzić zwłoki z Austrii do Polski musimy zadbać o to, by otrzymać pozwolenie na wywóz zwłok oraz na ich transport. Możemy zrobić to samodzielnie lub skorzystać z usług zakładu pogrzebowego lub firmy zajmującej się transportem zwłok takiej jak nasza. Musimy bowiem pamiętać, że zarówno ciało, jak i prochy muszą być odpowiednio zabezpieczone. Co więcej, w przypadku przewożenia trumny może odbywać się to jedynie specjalnymi pojazdami, które posiadają odpowiednie zezwolenia.

Procedury i formalności

Aby sprowadzenie zwłok z Austrii było możliwe konieczne jest spełnienie szeregu formalności. Pierwszą z nich jest uzyskanie polskiego aktu zgonu osoby, której ciało chcemy przywieźć do kraju. W tym celu możemy udać się do konsulatu lub Urzędu Stanu Cywilnego w naszym mieście. Mając dokument zwracamy się do urzędu miasta z wnioskiem o pozwolenie na przewóz zwłok z Austrii. Pamiętajmy, że zrobić to mogą tylko najbliższe dla zmarłego osoby a więc małżonek, dzieci, wnuki czy rodzice. Istnieje również możliwość upoważnienia przez nie zakładu pogrzebowego. We wniosku konieczne będzie podanie danych dotyczących zarówno osoby składającej, jak i składającego. Urząd miasta ma trzy dni na wydanie decyzji. W ciągu kolejnych trzech (choć w przypadku Austrii zazwyczaj trwa to krócej ze względu na niewielką odległość) ciało musi zostać przewiezione. Aby mogło do tego dojść potrzebujemy zgody ambasady w Austrii. Za wydanie takiego zaświadczenia zapłacimy 50 Euro. Aby je uzyskać konieczne jest podanie informacji w jaki sposób ciało będzie przewożone.

Kontakt

Sontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegołów

Dokumenty

Wypełnij pobrane dokumenty z działu PLIKI i odeślij nam na email

Realizacja

Oczekuj na realizację zlecenia transport ciała do Polski

Transport zwłok z Austrii

Profesjonalnie i z godnością

Profesjonalnie i z godnością przeprowadzimy transport ciała do Polski

Transport zmarłych z Austrii

Transport zwłok z Austrii do Polski - jakie rozwiązanie wybrać?

Decydując się na przewóz zwłok z Austrii do Polski możecie skorzystać Państwo z usług naszej firmy. Możliwe jest przewiezienie ciała drogą lądową lub lotniczą, choć ze względu na stosunkowo niewielką odległość oraz fakt, że Austria graniczy z Polską znacząca część osób wybiera transport samochodowy, który odbywa się równie sprawnie a jest znacznie tańszym rozwiązaniem.

Bliscy zmarłej osoby muszą zdecydować, czy chcą przewieźć ciało czy też prochy zmarłego. W przypadku transportu zwłok samochód musi posiadać odpowiednie parametry i zabezpieczenia oraz zezwolenie na przewożenie ciał. Konieczna jest również odpowiednia trumna z metalowym zabezpieczeniem, którą zapewnia firma transportująca zwłoki. Jeśli zaś decydujemy się na spopielenie zwłok i transport urny musi być ona szczelnie zamknięta i

odporna na stłuczenia i uszkodzenia mechaniczne. Niezbędne jest również uzyskanie zaświadczenia z krematorium, że w urnie znajdują się wyłącznie prochy zmarłej osoby. Ze względu na wysokie koszty kremacji większość rodzin decyduje się jednak na przeprowadzenie jej już po przewiezieniu ciała zmarłego do kraju.

transport zwłok z austrii 2
sprowadzenie zwłok z austrii

Przewóz zwłok z Austrii- cena

Z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Nie da się ukryć, że cena jaką musimy zapłacić za sprowadzenie zwłok z Austrii dla wielu rodzin jest kwestią budzącą niepokój. Stanowić może bowiem spore obciążenie dla domowych finansów. Ile jednak naprawdę kosztuje taka usługa? Ceny ustalane są indywidualnie przez zakłady pogrzebowe i zależą od wielu czynników takich jak to w jakiej odległości od granicy z Polską znajduje się ciało, do jakiej miejscowości ma zostać dowiezione a także dodatkowych usług takich jak pośredniczenie w załatwianiu formalności. Niemniej jednak przewóz zwłok z Austrii do Polski to wydatek, który zamyka się w przedziale od 7 do 13 tysięcy złotych. Wycena przeprowadzana jest jednak indywidualnie i ceny mogą się różnić.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej firmy przy transporcie zwłok z Austrii?

Nasza firma przy transporcie zwłok z Austrii do Polski nie korzysta z usług pośredników. Transportem zajmujemy się wyłącznie w obrębie naszej firmy, co gwarantujemy bezpieczeństwo i wysoką jakość wykonanej usługi. Po udzieleniu nam pełnomocnictwa kompleksowo pomagamy przy załatwieniu wszystkich formalność związanych z transportem zwłok z Austrii oraz zapewniamy sam transport przy pełnym poszanowaniu ciała zmarłego.

Ze względu na stosunkowo bliską odległość transport zwłok z Austrii do Polski nie musi być kłopotliwy ani czasochłonny. Niemniej jednak, ze względu na przepisy prawa oraz specjalne wymogi musimy mieć świadomość, że może być on dość kosztowny. Niemniej jednak sprowadzenie zwłok z Austrii przez naszą firmę jest najlepszym wyborem, dzięki któremu rodzina może przeżywać żałobie w spokoju i gronie rodzinnym.

transport zwłok z austrii

Przewóz zwłok z Austrii dodatkowe usługi:

  • Odzież męska dla osoby zmarłej (garnitur, buty, bielizna, krawat, koszula) cena 600 PLN
  • Odzież damska dla osoby zmarłej (garsonka lub sukienka, bielizna, rajstopy, buty) cena 500 PLN
  • Ubieranie osoby zmarłej 200 PLN
  • Balsamacja zwłok od 600 PLN
  • Kremacja w Polsce od 800 PLN
  • Całun do kremacji 200 PLN

Kontakt509332858 24h

Przewóz zwłok z Austrii

Transport zmarłych z Austrii

KONTAKT

91 8854 773
+48 508 692 713

Viber +48 509332858

WhatsApp +48 509332858

biuro@funeral.com.pl

Nasza misja