Przewóz zwłok z Niemiec - Z.P. CHARON

Telefon +48509332858

Ile kosztuje przewóz zwłok z Niemiec

Niemcy to kraj, który jest zamieszkiwany przez wielu obywateli naszego kraju. Całkiem zrozumiałe jest również, że część z nich umiera na terenie Niemiec. Rodziny takich osób, bardzo często znajdują się w trudnej sytuacji. Smutek i ból łączy niepokój związany z formalnościami, jakich wymaga przewóz zwłok z Niemiec do Polski. Nie da się bowiem ukryć, że jest to dość kosztowne i wymagające odpowiednich rozwiązań. Dlatego też w artykule przedstawiamy jak wygląda sprowadzenie zwłok z Niemiec w praktyce oraz o czym warto pamiętać.

W jaki sposób można przeprowadzić przewóz zmarłego z Niemiec do Polski? transport zwłok z niemiec

Jeśli bliska nam osoba umrze w Niemczech mamy kilka możliwości sprowadzenia jej ciała do Polski. Na samym wstępie warto dodać, że możemy zorganizować to samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się przewozem zwłok lub zakładu pogrzebowego. Drugie rozwiązanie jest częściej wybierane przez pogrążoną w bólu rodzinę, ponieważ nie wymaga od nas zarówno zajmowania się wszystkimi formalnościami, jak i samodzielnym wynajem samochodu czy jazdą po ciało oraz do Polski.
Poszukując firmy, która zajmie się sprowadzeniem zwłok z Niemiec warto stawiać na polskie zakłady pogrzebowe oraz przewoźników, ponieważ ceny, które oferują są zazwyczaj niższe przy jednocześnie identycznym poziomie usług.

W jaki sposób może odbywać się transport zwłok z Niemiec do Polski? Pierwszym rozwiązaniem jest droga lądowa. Samochód, który będzie wykorzystywany do przewożenia ciała powinien posiadać odpowiednie zezwolenia oraz zabezpieczenia. Sama trumna z ciałem osoby zmarłej musi zaś być wyposażona w specjalny, metalowy wkład, który zabezpieczy zwłoki. Podobną trumnę należy wykorzystać również w trakcie transportu lotniczego, który jest drugim często wybieranym rozwiązaniem.
Warto wspomnieć również o tym, że istnieje możliwość przewiezienia prochów w nietłukącej się trumnie, jednak z racji wysokich kosztów kremacji w Niemczech większość polskich rodzin nie decyduje się na to rozwiązanie.

Kontakt

Sontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegołów

Dokumenty

Wypełnij pobrane dokumenty z działu PLIKI i odeślij nam na email

Realizacja

Oczekuj na realizację zlecenia transport ciała do Polski

Przewóz zwłok z Niemiec

Profesjonalnie i z godnością

Profesjonalnie i z godnością przeprowadzimy transport zmarłego z Niemiec do Polski

Transport zmarłego z Niemiec -formalności i pozwolenia

Jakich formalności musimy dopełnić przy transporcie zmarłego z Niemiec do Polski?

Aby transport zmarłego z Niemiec było możliwe, bliscy osoby zmarłej (do których zaliczamy małżonka, rodziców, dzieci, wnuków oraz ciocie i wujków) muszą zwrócić się z aktem zgonu do urzędu miasta z wnioskiem o pozwolenie na przewóz zwłok do Polski. We wniosku podajemy informację na temat składającego oraz osoby zmarłej, niezbędne jest również określenie sposobu przewozu zwłok z Niemiec do Polski. W niektórych przypadkach niezbędne jest również przedstawienie zaświadczenia od lekarza, że bliska nam osoba nie zmarła w wyniku epidemii lub choroby zakaźnej a w przypadku przyczyn śmierci takich jak samobójstwo czy zabójstwo - również zgoda niemieckiej policji. Aby zwłoki mogły przekroczyć granicę konieczne jest także wydane przez konsula pozwolenie na wywóz zwłok. W Niemczech, podobnie jak na terenie całej Unii Europejskiej musimy za nie zapłacić. Koszt to 50 Euro.

transport zwłok z niemiec 1
sprowadzenie zwłok z niemiec

Przewóz zwłok z Niemiec - cena?

Transport zmarłego z Niemiec - ile to kosztuje?

Mówiąc o cenie przewozu zwłok z Niemiec do Polski warto wspomnieć o tym, że zależy ona od miejsca odbioru zwłok oraz docelowego w Polsce. Dlatego też trudno jest jednoznacznie określić ostateczną cenę takiej usługi. Niemniej jednak sam koszt przewozu możemy określić w ramach od 2 do 3 tysięcy złotych. Nie są to jednak jedyne wydatki, które musi ponieść rodzina osoby zmarłej. Wliczyć trzeba bowiem również 4 złote za każdy kilometr przebyty przez firmę transportową już w naszym kraju oraz koszt specjalnej trumny, który wynosi ok 3000 złotych. W tym miejscu, warto wspomnieć również o tym, by szukając przewoźnika nie nabierać się na podejrzanie niskie oferty, ponieważ mogą one okazać się nielegalne lub zawierające dodatkowe opłaty, o których dowiemy się dopiero po zawarciu umowy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty sprowadzenia zwłok z Niemiec!

Jak znaleźć dobrą firmę przewozową zajmującą się sprowadzaniem zwłok z Niemiec?

Aby mieć pewność, że transport zmarłych z Niemiec do Polski przebiegnie bez problemów warto postawić na sprawdzoną i rzetelną firmę. Nasza firma nie korzysta z usług pośredników oraz zajmujemy się załatwieniem pełnej dokumentacji po stronie polskiej i niemieckiej.

Podsumowując, przewóz zwłok z Niemiec do Polski, podobnie jak w przypadku innych europejskich krajów wymaga spełnienia szeregu kryteriów i formalności. Nie należy jednak wpadać w panikę.

Nasza firma działa na rynku od wielu lat i profesjonalnie zajmujemy się transportem zmarłych z Niemiec. Rodzina wydając upoważnienie pracownikom naszej firmy nie musi martwić się o przebieg całej procedury. Może mieć pewność, że zwłoki zostaną przetransportowane godnie i z poszanowaniem zasad określonych w przepisach prawa.

transport zwłok z niemiec

Transport zmarłego z Niemiec dodatkowe usługi:

  • Odzież męska dla osoby zmarłej (garnitur, buty, bielizna, krawat, koszula) cena 600 PLN
  • Odzież damska dla osoby zmarłej (garsonka lub sukienka, bielizna, rajstopy, buty) cena 500 PLN
  • Ubieranie osoby zmarłej 200 PLN
  • Balsamacja zwłok od 600 PLN
  • Kremacja w Polsce od 800 PLN
  • Całun do kremacji 200 PLN

Kontakt509332858 24h

Przewóz zwłok z Niemiec

Transport zmarłego z Niemiec do Polski

KONTAKT

91 8854 773
+48 508 692 713

Viber +48 509332858

WhatsApp +48 509332858

biuro@funeral.com.pl

Nasza misja