Transport zwłok z Niemiec

Telefon +48509332858

Ile kosztuje sprowadzenie zwłok z Niemiec?

Niemcy to kraj, który jest zamieszkiwany przez wielu obywateli naszego kraju. Całkiem zrozumiałe jest również, że część z nich umiera na terenie Niemiec. Rodziny takich osób, bardzo często znajdują się w trudnej sytuacji. Smutek i ból łączy niepokój związany z formalnościami, jakich wymaga transport zwłok z Niemiec do Polski. Nie da się bowiem ukryć, że jest to dość kosztowne i wymagające odpowiednich rozwiązań. Dlatego też w artykule przedstawiamy jak wygląda sprowadzenie zwłok z Niemiec w praktyce oraz o czym warto pamiętać.

W jaki sposób można przeprowadzić transport zwłok z Niemiec do Polski? transport zwłok z niemiec

Jeśli bliska nam osoba umrze w Niemczech mamy kilka możliwości sprowadzenia jej ciała do Polski. Na samym wstępie warto dodać, że możemy zorganizować to samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się transportem zwłok lub zakładu pogrzebowego. Drugie rozwiązanie jest częściej wybierane przez pogrążoną w bólu rodzinę, ponieważ nie wymaga od nas zarówno zajmowania się wszystkimi formalnościami, jak i samodzielnym wynajem samochodu czy jazdą po ciało oraz do Polski.
Poszukując firmy, która zajmie się sprowadzeniem zwłok z Niemiec warto stawiać na polskie zakłady pogrzebowe oraz przewoźników, ponieważ ceny, które oferują są zazwyczaj niższe przy jednocześnie identycznym poziomie usług.

W jaki sposób może odbywać się transport zwłok z Niemiec do Polski? Pierwszym rozwiązaniem jest droga lądowa. Samochód, który będzie wykorzystywany do przewożenia ciała powinien posiadać odpowiednie zezwolenia oraz zabezpieczenia. Sama trumna z ciałem osoby zmarłej musi zaś być wyposażona w specjalny, metalowy wkład, który zabezpieczy zwłoki. Podobną trumnę należy wykorzystać również w trakcie transportu lotniczego, który jest drugim często wybieranym rozwiązaniem.
Warto wspomnieć również o tym, że istnieje możliwość przewiezienia prochów w nietłukącej się trumnie, jednak z racji wysokich kosztów kremacji w Niemczech większość polskich rodzin nie decyduje się na to rozwiązanie.

Kontakt

Sontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegołów

Dokumenty

Wypełnij pobrane dokumenty z działu PLIKI i odeślij nam na email

Realizacja

Oczekuj na realizację zlecenia transport ciała do Polski

Transport zwłok z Niemiec

Profesjonalnie i z godnością

Profesjonalnie i z godnością przeprowadzimy transport ciała do Polski

Transport zwłok z Niemiec

Jakich formalności musimy dopełnić przy transporcie zwłok z Niemiec do Polski?

Aby sprowadzenie zwłok z Niemiec było możliwe, bliscy osoby zmarłej (do których zaliczamy małżonka, rodziców, dzieci, wnuków oraz ciocie i wujków) muszą zwrócić się z aktem zgonu do urzędu miasta z wnioskiem o pozwolenie na przewóz zwłok do Polski. We wniosku podajemy informację na temat składającego oraz osoby zmarłej, niezbędne jest również określenie sposobu transportu zwłok z Niemiec do Polski. W niektórych przypadkach niezbędne jest również przedstawienie zaświadczenia od lekarza, że bliska nam osoba nie zmarła w wyniku epidemii lub choroby zakaźnej a w przypadku przyczyn śmierci takich jak samobójstwo czy zabójstwo - również zgoda niemieckiej policji. Aby zwłoki mogły przekroczyć granicę konieczne jest także wydane przez konsula pozwolenie na wywóz zwłok. W Niemczech, podobnie jak na terenie całej Unii Europejskiej musimy za nie zapłacić. Koszt to 50 Euro.

transport zwłok z niemiec 1
sprowadzenie zwłok z niemiec

Transport zwłok z Niemiec - cena

Sprowadzenie zwłok z Niemiec - ile to kosztuje?

Mówiąc o cenie transportu zwłok z Niemiec do Polski warto wspomnieć o tym, że zależy ona od miejsca odbioru zwłok oraz docelowego w Polsce. Dlatego też trudno jest jednoznacznie określić ostateczną cenę takiej usługi. Niemniej jednak sam koszt przewozu możemy określić w ramach od 2 do 3 tysięcy złotych. Nie są to jednak jedyne wydatki, które musi ponieść rodzina osoby zmarłej. Wliczyć trzeba bowiem również 4 złote za każdy kilometr przebyty przez firmę transportową już w naszym kraju oraz koszt specjalnej trumny, który wynosi ok 3000 złotych. W tym miejscu, warto wspomnieć również o tym, by szukając przewoźnika nie nabierać się na podejrzanie niskie oferty, ponieważ mogą one okazać się nielegalne lub zawierające dodatkowe opłaty, o których dowiemy się dopiero po zawarciu umowy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty sprowadzenia zwłok z Niemiec!

Jak znaleźć dobrą firmę przewozową zajmującą się sprowadzaniem zwłok z Niemiec?

Aby mieć pewność, że transport zwłok z Niemiec do Polski przebiegnie bez problemów warto postawić na sprawdzoną i rzetelną firmę. Nasza firma nie korzysta z usług pośredników oraz zajmujemy się załatwieniem pełnej dokumentacji po stronie polskiej i niemieckiej.

Podsumowując, transport zwłok z Niemiec do Polski, podobnie jak w przypadku innych europejskich krajów wymaga spełnienia szeregu kryteriów i formalności. Nie należy jednak wpadać w panikę.

Nasza firma działa na rynku od wielu lat i profesjonalnie zajmujemy się sprowadzaniem zwłok z Niemiec. Rodzina wydając upoważnienie pracownikom naszej firmy nie musi martwić się o przebieg całej procedury. Może mieć pewność, że zwłoki zostaną przetransportowane godnie i z poszanowaniem zasad określonych w przepisach prawa.

transport zwłok z niemiec

Transport zwłok z Niemiec dodatkowe usługi:

  • Odzież męska dla osoby zmarłej (garnitur, buty, bielizna, krawat, koszula) cena 600 PLN
  • Odzież damska dla osoby zmarłej (garsonka lub sukienka, bielizna, rajstopy, buty) cena 500 PLN
  • Ubieranie osoby zmarłej 200 PLN
  • Balsamacja zwłok od 600 PLN
  • Kremacja w Polsce od 800 PLN
  • Całun do kremacji 200 PLN

Kontakt509332858 24h

Leichentransport von Polen nach Deutschland - Einäscherung in Polen

Leichentransport von Polen nach Deutschland - Einäscherung in Polen
 
Wir organisieren den Transport von Leichen von Polen nach Deutschland. Wir arrangieren alle Dokumente, einschließlich Sterbeurkunde, Sarg, Einbalsamierung und Überführung des Verstorbenen in eine ausgewählte Stadt in Deutschland. Wir organisieren die Einäscherung in Polen und transportieren sie nach Deutschland.
Kontakt: biuro@funeral.com.pl

Transport zwłok z Niemiec

Sprowadzenie zwłok z Niemiec

KONTAKT

91 8854 773
+48 508 692 713

Viber +48 509332858

WhatsApp +48 509332858

biuro@funeral.com.pl

Nasza misja