Transport zmarłych ze Szwecji - Szybko i Dobrej Cenie

Telefon +48509332858

Co warto wiedzieć o formalnościach związanych z transportem zmarłych ze Szwecji do Polski?

Transport zmarłych ze Szwecji do Polski obwarowany jest szeregiem przepisów prawa, które wymagają od naszej firmy zgromadzenia szeregu dokumentów i zaświadczeń, dzięki którym może on odbyć się w sposób legalny. Od Państwa wymagamy do przeprowadzania transportu zwłok dokumentów które można pobrać w zakładce dokumenty. Znajdują się tam formularz z danymi osobowymi osoby zmarłej oraz pełnomocnictwa w wersji angielskiej i polskiej. Po wypełnieniu przez Państwa dokumentów i odesłaniu ich na email zaczynamy procedurę załatwiania wszystkich formalności. Kontaktujemy się z miejscem gdzie przechowywane jest ciało by uzyskać niezbędne dokumenty medyczne a następnie kontaktujemy się ze Skateverket (szwedzki urząd podatkowy) gdzie wydawany jest akt zgonu i pozwolenie na wywóz zwłok ze Szwecji. Po skompletowaniu dokumentów na terenie Szwecji uzyskujemy pozwolenie w Polsce na transport zmarłych ze Szwecji, następnie udajemy się do Szwecji po odbiór ciała. Średnio cała procedura uzyskania dokumentacji na terenie Szwecji i Polski trwa średnio 4dni, lecz wszystko uzależnione jest od urzędów w Polsce i Szwecji.

Samodzielne transport zmarłych ze Szwecji?

Widząc ogrom formalności, które trzeba załatwić po stronie szwedzkiej nie sposób wspomnieć również o tych, które wymagane są w naszym kraju. Poza wspomnianym uzyskaniem polskojęzycznego aktu zgonu niezbędnym jest również wyrażenie zgody na pochówek przez władze miasta. Zgodę taką uzyskać możemy składając wniosek w Urzędzie Miasta. Co ważne, wniosek takowy mogą złożyć jedynie osoby będące bliską rodziną zmarłego lub przewoźnicy/firmy pogrzebowe, które otrzymają nasze upoważnienie. Pamiętać musimy, że czas po otrzymaniu informacji o śmierci bliskiej osoby bywa trudny a skupienie się na dopełnieniu wszystkich formalności bywa trudne. Dlatego też warto zdecydować się na skorzystanie naszej firmy, która profesjonalnie zajmujemy się załatwieniem formalności i transportem zwłok z Szwecji do Polski.

Kontakt

Sontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegołów

Dokumenty

Wypełnij pobrane dokumenty z działu PLIKI i odeślij nam na email

Realizacja

Oczekuj na realizację zlecenia transport ciała do Polski

Transport zmarłych ze Szwecji

Profesjonalnie i z godnością

Profesjonalnie i z godnością przeprowadzimy transport ciała do Polski

Przewóz zmarłych ze Szwecji

Możliwości sprowadzenia zwłok ze Szwecji

Transport zmarłych ze Szwecji do Polski może obejmować zarówno przewożenie ciała, jak i prochów skremowanych zwłok. W przypadku trumny z ciałem konieczne jest aby miała ona metalowe, szczelnie zamknięte wypełnienie oraz wkład chłonny. Również urna, w której przewozimy prochy nie może być ceramiczna - niezbędnym warunkiem jest jej odporność na uszkodzenia oraz szczelne zamknięcie. Z tego powodu najczęściej stawia się również na metal.
Zwłoki można sprowadzić ze Szwecji drogą lądową - wówczas powinny być przewożone specjalnym karawanem, czyli pojazdem posiadającym odpowiednie zabezpieczenia oraz zezwolenie na przewóz zwłok. Istnieje również możliwość transportu lotniczego, który znacznie skraca czas oczekiwania na sprowadzenie osoby zmarłej, niestety bywa bardziej kosztowny. Co ciekawe, jeśli posiadamy niezbędne dokumentu urnę z prochami osoby zmarłej możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu nawet w bagażu podręcznym.

transport zwłok ze szwecji
sprowadzenie zwłok ze szwecji

Transport zmarłych ze Szwecji - cena

Przewóz zwłok ze Szwecji - cena?

Nie da się ukryć, że koszty, które mogą być związane ze sprowadzeniem zwłok ze Szwecji dla wielu rodzin mogą stanowić poważne obciążenie finansowe. Dlatego też tak często pojawiają się zapytania dotyczące ceny sprowadzenia zwłok ze Szwecji. Niestety podanie jednej, konkretnej kwoty jest niemożliwe ze względu na szereg czynników. Wśród nich wymienić możemy między innymi odległość jaką musi przebyć ciało ze Szwecji do Polski, jak również zakres świadczonych usług. Wszystkie wyceny przeprowadzamy indywidualnie i ceny mogą się różnić w zależności od różnych zmiennych. Średni koszt sprowadzenia zwłok ze Szwecji do Polski wynosi 7000 PLN W skład usugi wchodzi trumna z wkładem metalowym, załatwienie wszytskich formalności po stronie Szwedzkiej i Polskiej, przewóz zwłok ze Szwecji osoby zmarłej do miejsca przeznaczenia w Polsce. Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny!

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej firmy przy transporcie zwłok z Szwecji do Polski?

Transportem zmarłych ze Szwecji zajmujemy się profesjonalnie od wielu lat. Znamy wszystkie meandry formalności oraz warunki sprowadzenia ciała bliskiej osoby z tego kraju. Posiadamy wszystkie niezbędne narzędzia i wiedzę, która pozwala nam w sposób szybki, bezpieczny i z poszanowaniem godności zmarłego, sprawnie przetransportować ciało ze Szwecji do Polski. Posiadamy duże doświadczenie w branży, które potwierdzone jest bardzo wieloma pozytywnymi opiniami o naszych usługach.

Choć przewóz zmarłych ze Szwecji do Polski wiąże się z koniecznością dopełnienia szeregu formalności oraz jest związane z dużymi kosztami nie musimy się go obawiać. Transport zwłok przeprowadzamy szybko i sprawnie. Nasza kadra dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu jest w stanie wyręczyć Was większości formalności oraz zapewnić legalny, bezpieczny i godny transport zmarłych ze Szwecji do Polski. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy Państwu w dopełnieniu wszystkich formalności i sprowadzeniu zwłok bliskiej osoby ze Szwecji do Polski!

Image

Transport zmarłych ze Szwecji dodatkowe usługi:

  • Odzież męska dla osoby zmarłej (garnitur, buty, bielizna, krawat, koszula) cena 600 PLN
  • Odzież damska dla osoby zmarłej (garsonka lub sukienka, bielizna, rajstopy, buty) cena 500 PLN
  • Ubieranie osoby zmarłej 200 PLN
  • Balsamacja zwłok od 600 PLN
  • Kremacja w Polsce od 800 PLN
  • Całun do kremacji 200 PLN

Kontakt509332858 24h

Przewóz zmarłych ze Szwecji

Przewóz zwłok ze Szwecji

KONTAKT

91 8854 773
+48 508 692 713

Viber +48 509332858

WhatsApp +48 509332858

biuro@funeral.com.pl

Nasza misja